Balandžio 9 d. grupelė septintokų vyko į Kauno miesto V. Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrių. Ši išvyka buvo skirta mūsų miestą puošiančių akcentų temai, todėl pakeliui apžiūrėjome požeminėje perėjoje į senamiestį įrengtą meno instaliaciją „Transition“ bei skulptoriaus L. Šiupšinsko sukurtą „Zen-triušį“, kviečiantį neskubėti ir ramiai pasigrožėti aplinka.

Dar vienas Kauno akcentas – hebrajų mnoderniojo romano pradininko Abraomo Mapu skulptūra, prisiglaudusi prie miesto viešosios bibliotekos skyriaus. Apie šį asmenį mokiniams papasakojo bibliotekos skyriaus vedėja E. Šilakauskienė. Ji pristatė ir miesto viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrių, kuris iš kitų išsiskiria gausia meno leidinių ir garso įrašų kolekcija. Mokiniai savo istorijos, geografijos ir anglų kalbos žinias išbandė sudalyvaudami protų mūšyje, kurį jiems parengė ir pravedė šioje bibliotekoje savanoriaujantis Philip Frauscher, pagal Erasmus+ savanoriškosios veiklos projektą atvykęs iš Austrijos. Na o grįždami pasigrožėjome dar keletu miesto akcentų – žiede prie Pilies T. Vosyliaus skulptūrine kompozicija „Lenktynės“ ir Parodos kalno apačioje esančia J. Mačiūno aikšte, į kurią negalima patekti....