„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“

Visą savaitę mokyklos bendruomenė minėjo savaitę be patyčių. Šios iniciatyvos metu mokiniai dalyvavo edukacinių filmų peržiūroje, vyko diskusijos, filmų aptarimai.

Filmai buvo paskirstyti pagal amžiaus grupes, siekiant atliepti skirtingų amžiaus grupių vaikų poreikius. 8 klasių mokiniai dalyvavo Dainavos – Gričiupio mikrorajono mokyklų organizuotoje akcijoje „Saugi bendruomenė – saugus vaikas“, kuri vyko VDU „Atžalyno“ progimnazijoje. Tuo tarpu mūsų mokyklos mokinys Mantas Interesovas „Vaikų linijos“ organizuotame dainų konkurse „Patyčios bijo tavo nepritarimo!“ su savo kūrybos daina pateko tarp geriausiųjų ir dalyvavo šventiniame apdovanojimų renginyje Lietuvos vaikų ir jaunimo centre. Čia jausmingomis patirtimis ir padrąsinančiais žodžiais dalinosi „Vaikų linijos“ vadovas Dr. Robertas Povilaitis, „Vaikų linijos“ veiklą palaikančios dainininkės Monika Linkytė ir Vilija Matačiūnaitė, saksofonininkas Remigijus Rancys ir pianistas Richardas Banys ir kiti visuomenės veikėjai. Džiaugiamės galimybe dalyvauti kilnias idėjas palaikančiame renginyje.

Mokyklos darbuotojai ir mokinių tėveliai taip pat turėjo galimybę sužinoti apie patyčių prevenciją. Naudinga informacija šia tema dalinosi mokyklos psichologė Rūta Vitienė ir socialinė pedagogė Rūta Šuliauskienė. Patyčių tema – labai svarbi ir jautri, todėl svarbu netylėti ir nelikti abejingais.