Klaida

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but anglu is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Europos kalbų diena

Kiekvienais metais rugsėjo 26 d. mūsų mokykloje įdomiai ir linksmai paminima Europos kalbų diena, kuri švenčiama visoje Europoje. Pasiruošimas šiai šventei vyko kalbų pamokose: mokiniai ruošė medžiagą stendui ir skaidres įvairių Europos šalių pristatymui.

Europos kalbų dienos proga rugsėjo 24 d. anglų kalbos mokytojos S. Mikalauskienė ir D. Grockienė su 7 klasės mokinėmis dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų fakulteto organizuotose prancūzų ir italų kalbų paskaitose. Įvairių užsienio kalbų paskaitų tikslas buvo netradiciškai paminėti Europos kalbų dieną ir motyvuoti moksleivius mokytis įvairių kalbų.
Rugsėjo 26 d. rytą 7 kl. mokiniai sveikino mokyklos bendruomenės narius su Europos kalbų diena įteikdami šios dienos simbolį – šventės logotipu pažymėtą vėliavėlę.
Po pamokų vyko Europos kalbų dienai skirtas „Protų mūšis: ką mes žinome apie Europos kalbas?“ „Protų mūšio“ nugalėtojais tapo 8b klasės komanda. Nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir saldžiomis dovanėlėmis.
Tuo metu, kai 5-8 klasių mokiniai varžėsi „Protų mūšyje“, 4 kl. mokinė Vilija Petrauskaitė ir 8 kl. mokinė Andrėja Majauskaitė dalyvavo tradiciniame vertimo iš anglų kalbos konkurse „Noriu būti vertėju”, kuris vyko Kauno „Vyturio“ gimnazijoje. Išbandyti savo gebėjimus vertime susirinko gausus būrys Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokinių.
Europos kalbų dienos renginiuose praleistas laikas padovanojo mokiniams ne tik gerą nuotaiką, bet ir nemenką žinių bagažą apie Europos šalis ir jose vartojamas kalbas.

D. Grockienė
S. Mikalauskienė