Klaida

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but popieriniai laiveliai2016 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Rytų kultūros dvelksmas lietuvių kalbos pamokoje

RABINDRANATAS TAGORĖ
Popieriniai laiveliai
Miniatiūra

Diena po dienos aš leidžiu iš popieriaus padirbtus laivelius vieną po kito plaukti srauniu upeliu.

Didžiulėm juodom raidėm užrašau savo vardą ant jų ir vardą kaimo, kuriame aš gyvenu.
Viliuosi, kad kas nors svetimoj šaly pagaus juos ir sužinos, kas aš esu.Aš prikraunu savo laivelius šiuli gėlių iš mūsų sodo, tikėdamasis, kad šie aušros žiedai saugiai vakare pasieks krantą.
Paleidžiu savo popierinius laivelius ir pakeliu akis į dangų, ir matau, kaip debesėliai skleidžia savo balzganas bures.
Aš nežinau, koks mano žaidimų draugas danguje leidžia debesėlius lenktyniauti su mano laiveliais.
Kada naktis ateina, delnais užsidengęs savo veidą, sapnuoju, kad laiveliai popieriniai plaukia vis tolyn ir tolyn po vidurnakčio žvaigždynais.
Miego fėjos nuplaukia juose su pilnom sapnų pintinėm.

Įkvėpti šios miniatiūros ir Rytų kultūros žavesio 6 klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja R. Boreikiene pasigamino po du laivelius ir valteles iš popieriaus, ant vieno jų surašė savo norus, svajones, o kitus nunešė pasirinktiems mokytojams, kurie taippat mielai pasidalino savo giliausiomis svajonėmis, tada gražios dienos popietę visus juos nuplukdė Nemunu, kad svajonės ir norai virstų realybe...

Lietuvių kalbos mokytoja R. Boreikienė

{gallery}popieriniai laiveliai2016{/gallery}