Su Mokytojų diena!!!

2020 m. spalio 6 d.

Visos profesijos yra gerbtinos ir reikalingos mūsų nūdienos visuomenei. Neįdėjus kiemsargių pastangų, vieną rytą nebeatvertume laukujų durų, užstrigusių pusnyse ar pernykščiuose lapuose, kasininkei kruopščiai nesuskaičiavus mūsų pirkinių, negalėtume valdyti savo finansų, o ir apsirūpinti maistu vargu ar pavyktų. Be mokytojo darbo taip pat neišeitų išsiversti… Vis dėlto šioje vietoje pedagogo profesija iš dalies išsiskiria nuo tam tikrų pavienių profesijų.

Mokytojas žingsniuoja į mokyklą ne tam, kad susirastų jaukų kampą, kur galėtų nusimesti prisikaupusius popierius ar sąsiuvinius, ne tam, kad atšiltų lauke sušalę skruostai. Mokiniams labai reikia motyvuojančio pavyzdžio, kurio pėdomis norėtųsi sekti, kurio būtų galima drąsiai klausti gyvenimiškų patarimų. Būtent todėl mokytojas ateina į mokyklą dėl tų, kuriems jo reikia labiausiai. Taip supranti, kad mokytojas – visų pirma duodanti, o tik po to  imanti profesija.