Tarptautinė mokinių ir mokytojų konferencija „Aš – Mes – Pasaulis“

2020 m. lapkričio 1 d.

Šių metų spalio mėn. 15 d. 8 klasės mokiniai Vilija Petrauskaitė ir Eimantas Drąsutis ir biologijos mokytoja Jūratė Aleinikovienė dalyvavo nuotolinėje tarptautinėje mokinių ir mokytojų konferencijoje „Aš – Mes – Pasaulis“. Tarptautinė mokinių ir mokytojų konferencija buvo skirta Chiune Sugiharos veiklos Kaune 80-osioms metinėms paminėti. 1939 m. Ch. Sugihara buvo paskirtas Japonijos konsulu Lietuvoje, į šalį atvyko dirbti ir žvalgybinio darbo.

Diplomatas yra pripažintas Pasaulio tautų teisuoliu, legendiniu kovotoju už tautų laisvę, karo metu aktyviai teikė tranzitines vizas nuo nacių persekiojimo bėgantiems žydams. Be to, Ch. Sugihara siekis išgebėti visą pasaulį turėtų būti siektinas ir mūsų laikų moksleiviams ir jaunimui, norintiems mokytis, tyrinėti ir išsaugoti gražų pasaulį ateities kartoms.
Tarptautinėje mokinių ir mokytojų konferencijoje „Aš – Mes – Pasaulis“ dalyvavo virš 100 dalyvių mokininių ir mokytojų iš Lietuvos ir Japonijos, kurie pristatė virš 40 pranešimų įvairių sričių sekcijose. Kauno Nemuno mokyklos 8 klasės mokiniai Vilija Petrauskaitė ir Eimantas Drąsutis gamtos mokslų sekcijoje nuotoliniu būdu pristatė pranešimą „Vandens kokybės pokyčiai Nemuno upės vagoje Kaune“. Nemuno upės kokybiniai tyrimai sulaukė susidomėjimo, todėl, mokiniams teko interpretuoti ir pristatyti savo vizijas apie Nemuno upės kokybinius pokyčius ateityje. Biologijos mokytoja Jūratė Aleinikovienė nuotoliniu būdu mokytojų sekcijoje atliko pranešimą „Jaunojo mokslininko ugdymas: Lietuvai ir pasauliu“. Mokytojų diskusijoje buvo nutarta, kad ugdant aktyvų jaunąjį mokslininką pasauliui svarbiausia išlieka vidinė motyvacija siekti žinių ir pažangos.

Biologijos mokytoja J. Aleinikovienė