Vaikų pažintis su viena iš sveikatą puoselėjančių daržovių

2019 m. spalio 9 d.

Spalio 8 d. "Nemuno" mokyklos pirmokėliai mėgavosi pažintiniu reginiu ir skonio kelione, vykdydami žingeidų eksperimentą su viena iš sveikatą puoselėjančių daržovių – kopūstu. Eksperimento pradžioje pirmokėliams buvo pristatomos kiek kitokios netradicinės kopūsto pritaikymo galimybės. Paklausite kokios?

Ogi, su iš kopūsto išspaustomis sultimis buvo vertinama aplinkos sveikata. Tai yra, kokia vaikus supanti aktyvi ar draugiška aplinka ir, kokiomis spalvomis ji „nusidažo“. Kadangi ir vaikų kasdieniname gyvenime yra naudojamos kuo įvairiausios rūšies švaros ir priežiūros priemonės, pirmiausia, pirmokėliai turėjo galimybę tas priemones nuspalvinti kopūsto „sultimis-akimis“. Vos tik įpylus ką tik išspaustų raudonojo kopūsto sulčių, pasirinkta medžiaga nusidažydavo pagal savo „draugiškumą“. Mes gi visi žinome, jog raudona spalva labai gerai įspėja apie pavojų, ar ne? Todėl, būtina aplinkoje saugotis įvairių rūgščių, pavyzdžiui, acto rūgšties, kurią prisotinus raudonojo kopūsto sultimis, pirmokėliai nudažė raudona spalva. Aplinkai draugiškos medžiagos yra neutralios arba dangaus mėlynumo spalvos, todėl geriamas vanduo ar daugelis sveikesnių produktų su raudonojo kopūsto sultimis nudažoma jūros mėlynumo spalva. Bet, kada aplinkoje yra per daug šarmų arba aktyvių dirginančių šarmų pavidalu, kopūsto sultys tampa smaragdiškai intensyvios spalvos. Pirmokėliai suprato, kad tik nedaugelis šarmų gali būti naudojami jų aplinkoje (pavyzdžiui, dantų pasta).
Pirmokėliai ir patys galėjo pasigaminti raudonojo kopūsto „stebuklingų“ sulčių, o ir skanavo kopūsto lapus, kaip tikri miško gyventojai – kiškučiai. O, kad būtų smagiau, kiekvienas pirmokėlis galėjo eksperimentuoti stebuklingu spalvotu valgomosios sodos ir obuolių acto „vulkanu“.
Džiugu, kad "Nemuno" mokyklos pirmokėliai turi galimybę pažinti, mokintis, eksperimentuoti ir net žaisti bei džiaugtis.