Pasaka - kultūrinis protėvių paveldas

2022 m. balandžio 14 d.

Pasaka - kultūrinis protėvių paveldas, išmintis ir vertybė. Balandžio 7d. edukacijoje "Beveik SUAUGĘS. AUGĘS SU pasaka" šis paveldas buvo perteiktas mokiniams, kurie ne tik išgirdo pasaką, bet ir joje aktyviai dalyvavo, įsitraukdami į pasakos tėkmę, vertindami perteikiamas idėjas, vertybes, išjausdami  pasakos herojų ir savo pačių patirtis bei emocijas.

Skirtingos meninės raiškos būdais (improvizuojant, pasitelkiant istorijų pasakojimo metodą, grupinę žaidybinę veiklą bei kūrybingas „pasakiškas užduotis") buvo skatinamas mokinių kritinis mąstymas, „teisiant“ ar „teisinant“ pasakos vyksmus, supažindinama su kūrybingais problemų sprendimo, bendrystės mezgimo, palaikymo ir sunkumų išveikimo būdais.