Kovo 22 dieną Nemuno mokykloje vyko Gimtosios kalbos renginys-varžytuvės „Kalba gimtoji lūposna įdėta“.
7 klasės renginio vedėjai Saulė Rutavičiūtė ir Timas Vengalis nestokojo geros nuotaikos bei įdomių užduočių, o Nora Cicėnaitė deklamavo savo kūrybos eiles – „Lietuviškas žodis“ ir „Pamiltoji tėvynė“.
5–8 klasių mokiniai varžėsi smagiose „Žaibo“ turnyro, Pabirusių žodžių, Tarmių, Patarlių vaidybos-spėjimo ir Kalbos margumynų rungtyse. Sirgalių taip pat laukė linksmos užduotys.
Praūžus mokykloje Užgavėnėms ir Meilės dienai sulaukėme mums, lietuviams, labai svarbios tautinės šventės.
Tik grįžusius po rudens atostogų,1-8 klasių mokinius pasitiko puiki pramoga Mobilus planetariumas-sferinis kinas. Aktų salėje iškilo didžiulis kupolas, kuriame vaikai pasinėrė į mokslo ir pažinimo pasaulį.
Gegužės 7-ąją, minint Lietuvai svarbią Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, mokyklos bibliotekininkė Rita Drabavičiūtė, mokytoja Girmanta Levinskienė ir 3b klasės mokiniai kalbėjosi apie spaudą,
Spalio 9 dieną „Nemuno“ mokyklos penktokai ir septintokai dalyvavo Kauno miesto ugdymo įstaigų 5-12 klasių mokinių „Tyrėjo dienoje“.
Spalio 8 d. "Nemuno" mokyklos pirmokėliai mėgavosi pažintiniu reginiu ir skonio kelione, vykdydami žingeidų eksperimentą su viena iš sveikatą puoselėjančių daržovių – kopūstu. Eksperimento pradžioje pirmokėliams buvo pristatomos kiek kitokios netradicinės kopūsto pritaikymo galimybės. Paklausite kokios?
„Nulipdyti gražią skulptūrą ir įkvėpti jai gyvybę – kilnu, bet išugdyti jauną protą, savaip subrandinti jauną sielą ir įkvėpti jai tiesos jausmą – dar kilniau“ (V. Hugo).
Mūsų mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo kasmet organizuojamoje Europos sporto savaitės „BeActive“ projekte „Žaidžiame kvadratą“. Rugsėjo 23-27 dienomis 4-8 klasių mokiniai fizinio ugdymo pamokų metu azartiškai kovojo kvadrato aikštelėje.
2019 m. gegužės 9 dieną mūsų mokyklos aštuntokų komanda dalyvavo Kauno „Santaros“ gimnazijoje vykusiame Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų 8-9 klasių mokinių interaktyviame istorijos – geografijos orientaciniame žaidime „Švęskime Europos dieną linksmai“.
Kai žemelė atsibudo,
Želmenėlis strykt iš grūdo 🌱
Ir nusijuokė žvaliai:
- Kur jūs, saulės spinduliai? 🌞
- Sveikas gyvas, rugio vaike!
Ko tau reikia, ko tau reikia?
- Ko man reikia po žiemos?
Tik lietaus ir šilumos 🌧️☀️
Sveikiname visus šios gražios šventės proga! Tai viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosauginių švenčių. Žemės diena išreiškia viso pasaulio žmonių norą išsaugoti tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą.
Šiandien Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklos filiale minint Jono Žemaičio – Vytauto 110-ąsias gimimo metines, dalyvavome 1-8 klasių mokinių meninio skaitymo konkurse ,,Deklamuoju Lietuvai”.
Kaziuko mugė "Amatų dienelė"
Šiandien mūsų mokykloje šurmuliavo tradicine jau tapusi Kaziuko mugė „Amatų dienelė". Mokiniai su dideliu nekantrumu laukė šios šventės, nes šią dieną turi puikią galimybę pademonstruoti savo rankų darbelius: įvairiausius suvenyrus, popieriaus, molio gaminius, nėrinius, papuošalus iš karoliukų ir kt.
Nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios mokykloje vyko daugybė renginių, skirtų lietuvių kalbai puoselėti ir lietuvių kalbos mokymosi motyvacijai stiprinti.
Antradienį šventėme Užgavėnes ir išvarėme žiemą, o penktadienį šeštokai turėjo puikią progą pasitikrinti lietuvių ir anglų kalbos žinias, pademonstruoti kulinarinius gebėjimus.
Šiandien mūsų mokykloje minėjome Vasario 16-ąją – mūsų valstybės atkūrimo dieną. Ta proga mokiniai galėjo išbandyti jėgas protų mūšyje „Vasario16-oji ir Lietuvos istorija“. Kadangi valstybės atkūrimo akte pabrėžiama, kad atkuriama valstybė nėra nauja, o tik seno valstybingumo tąsa, todėl ir istorijos mokytojo Kęstučio Tamošaičio paruošti klausimai apėmė visą Lietuvos valstybingumo laikotarpį.
Vasario 14-oji mūsų mokykloje buvo gausi smagių renginių. Vienas iš jų - 4 ir 5 klasių mokinių viktorina, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienos progai. Mokiniai, besiruošdami viktorinai, lietuvių kalbos ir anglų kalbos pamokų metu, ieškojo įdomių faktų apie savo kraštą ir patys kūrė užduotis savo varžovams.
Duonelę valgome kasdien, tačiau retai pagalvojame, kokį kelią ji nueina, kol atkeliauja ant mūsų stalo. Tad vasario 12 d. "Bitės Ritės" ir "Linksmųjų pėdučių" studijų vaikai tapo kepėjais.
Spalio 25 d. bibliotekoje trečios klasės mokiniams vyko lietuvių kalbos pamoka. Šį kartą mokinių laukė pažintis su populiaraus vaikų rašytojo Vytauto Račicko kūryba. Bibliotekininkė trumpai pristatė jo biografiją, o aptariant pagrindinius kūrinius, turėjo dalyvauti ir patys trečiokai. Jie, padedami mokytojos Nijolės Janonytės, atliko užduotis - skaitė kūrinių ištraukas bei atsakinėjo į klausimus apie pagrindinius herojus.
Paskutinę dieną prieš rudens atostogas "Nemuno" mokyklos ketvirtos klasės mokinius vėl aplankė Kolpingo Kolegijos, ekoturizmo specialybės, antro kurso studentai. Karolina Kovacova, Ugnė Gaurilčikaitė, Agnė Eibukaitė, Steponas Didjurgis ir Tomas Fridmanas paruošė mokiniams puikų socialinį projektą, kurio metu mokiniai aktyviai įsitraukė į studentų organizuojamas draugystę ir bendrystę puoselėjančias veiklas.
Penktus metus iš eilės ,,Nemuno" mažieji dalyvavo jau tradicija tapusioje akcijoje "Diena su dviratuku". Vaikai atvyko su dviratukais, paspirtukais ir balansiniais dviračiais. Mokyklos kieme juos pasitiko sporto vadovas Justinas, kuris, kartu su auklėtojomis Ieva ir Evelina buvo paruošęs įvairias užduotėles, kurias mažieji turėjo įveikti su savo transporto priemonėmis.
Visą rugsėjo mėnesį vaikai kalbėjo apie obuolius ir kriaušes. Jas ragavo, tyrinėjo, stebėjo išvaizdą. „Pabiručių“ studijos ugdytiniai ragavo obuolių sulčių, kuriomis vaišino mažuosius draugus iš „Saulučių“ studijos. Auklėtoja Ina pasakojo ir rodė, kaip plakami kokteiliai. „Pabiručiai“ svečiavosi pas jaunesnius draugus, kur buvo supažindinami, kuo skiriasi keptas obuolys nuo žalio, žalias- nuo trinto ir pan.
Rugsėjo 13 d. „Bitės Ritės“ studijos auklėtiniai į darželį atskubėjo su savo mylimiausiais spalvingais minkštais žaisliukais. O kaip smagu visiems kartu draugiškai sėstis į Ryto ratą, kalbėtis, šokti ir sportuoti.
Pasaulinę knygos dieną mes pasitikome šūkiu „Laisvė skaityti“ ir pakvietėme mokinius skaityti lauke, bibliotekoje, lovelėse, direktoriaus kabinete...! Vyresniųjų klasių mokiniai skaitė mažiesiems savo draugams - darželinukams, o pirmokėliai nepabūgo ir skaitė mokyklos direktorei.
Belaukiant Vaikų Velykėlių "Bitučių" grupę aplankė auklėtinės Robertos mama. Kuri pakvietė drauge sukurti spalvingus margučius, panaudojant netradicines priemones. O „Boružiukų“ grupės ugdytinius aplankė Elijos ir Adrijos mamos. Kūrybingų mamyčių ir auklėtojos Ievos dėka kūrėme, marginome, lipdėme.
Ir kas gi tas kiaušinis? Iš kur jis atsiranda? Kodėl pakeičia spalvas kai išverda arba iškepa? Kast as trynys ,ir kas tas baltymas? Ir ką galima iš jo pagaminti? Ir su kuo skanu jį valgyti? Ir kaip ji pagauti vandenyje? Ir kodėl mes jį dažome per Šv. Velykas?
Kovo 22-23 d. mokyklos bibliotekoje minėjome VYDŪNO 150-ąsias gimimo metines. Aštuntokai paruošė puikius pristatymus tema ,,SVEIKATA. JAUNUMAS. GROŽĖ“.
„Boružiukų „ grupės ugdytiniai šią savaitę švenčia ,, Raudonos nosies'' linksmybes. Teta Visažinė iš studijos „Linksmas lagaminas“ pasikvietė vaikus į svečius. Studijoje vaikus pasitikusi Visažinė vaikams aprodė studiją, supažindino su studijos veikėjais, o svarbiausiai vaikai turėjo galimybę patys pavirsti įvairiais herojais,
Kovo 22 diena tarptautinė Laimės dieną mokykloje prasidėjo nuo ankstyvo ryto visus pasitinkant su "Laimės obuoliais" ir "Laimės sausainukais". Šypsenos ir sveikinimai sklido kaip gerasis virusas po mokyklą. Sveikinimai toliau visus lydėjo su Tarptautine Žemės diena, o atskridusi "Laimės ir draugystės paukštė", priminė apie "Veiksmo savaitę be patyčių", kuri tapo visų bendru kūrybiniu darbu, papuošta spalvingais vaikų rankų atspaudais, kaip solidarumo simbolis.
“Boružiukų” grupės ugdytiniai kartu su auklėtoja Ieva visą savaitę kalbėjo apie paukštelių namus. Išsiaiškino, kad natūralioje gamtoje paukščiai gyvena savo susuktuose lizduose kurie būna medžiuose, po namo stogu, krūmuose, pievose. Sužinojo naują žodį DREVĖ, kuris taip, pat reiškia paukštelių namus.