6-8 klasių mokinių dalyvavimas konkurse „Tvarios ateities lyderiai“

2023 m. lapkričio 19 d.


2023 m. spalio 24 d. 6-8 klasių mokiniai dalyvavo Kauno miesto ugdymo įstaigų 1-12 klasių mokinių konkurse „Tvarios ateities lyderiai“, skirtame klimato kaitos savaitei paminėti, gilintimokinių gamtamokslines žinias, skatinti ekologines idėjas, stiprinti tvarumo žalesnei Lietuvai sampratą.
Aplinkosauginis konkursas vyko Kauno Tado Ivanausko Zoologijos muziejuje. Mokiniams buvo skirtas laikas įvairioms aktyvioms užduotims atlikti.

Užduotys buvo sudarytos taip, kad jų įvykdymui mokiniai išnaudotų visą zoologijos muziejaus erdvę, o didžiąją dalį atsakymų į užduotis mokiniai galėjo surasti nekasdieniškoje muziejaus aplinkoje. Konkurso rengėjai mokinių užslėptaiklausė apie įvairius gyvūnus, jų pažinimo išskirtinumus ir nykimo Lietuvoje bei pasaulyje priežastis. Mokiniai atsakymo į klausimus galėjo ieškoti ir naudodamiesi technologinėmis naujovėmis, pavyzdžiui, ultravioletiniais žibintais, kurių pagalba skaitė fotolitografinius užrašus.
Nors ir atrodo, kad jau visi esame mokomi rūšiuoti atliekas, atsakymai į klausimus parodė kiekkitokias atliekų rūšiavimo aiškumo tendencijas. Tačiau, visi mokiniai sutiko su tuo, kad kuo gamintojas atsakingesnis, tuo aiškiau pateikiama rūšiavimo informacija ir ant gaminio pakuotės.
Aplinkosauginis konkursas sudarė galimybę moksleiviams dalintis žiniomis ir dirbti vieningoje komandoje, besirūpinančioje aplinkosauga ir ekologija bei Lietuvos gamta. Už puikias žinias ir aktyvų dalyvavimą konkurse mokiniai buvo apdovanoti plakatu, kurį galės daug kartų spalvinti įvairių klasių mokiniai.