Prienų krašto muziejaus edukacijose

2023 m. gruodžio 11 d.

Prienų krašto muziejaus edukacijose antrokai susipažino su vienais seniausių bitininkystės ir žvakininkystės amatais. Sužinojo, kokios šių amatų paslaptys keliaudavo lūpomis iš kartos į kartą. Pasitelkę ištvermę ir susikaupimą, susėdę magišku ratu ir mėgaudamiesi raminančiais natūralaus vaško kvapais, tradiciniu būdu kiekvienas nusiliejo savo žvakelę.

Klausėsi edukatoriaus pasakojimo apie žvakių simboliką tradicinių švenčių ir apeigų metu, kartu prisiminė ir smulkiąją tautosaką. Aptarė advento laikotarpio ir Kūčių dienos bruožus. Lygino Kūčių dienos darbus, ritualus, jų reikšmę su senosiomis ir dabartinėmis  šeimų tradicijomis. Susipažino su skirtingo pobūdžio Kūčių vakaro burtais: skaičiavimo, pėdavimo, rašymo, traukimo ir kitais. Sužinojo apie dovanų dovanojimo tradiciją ir iš linų pasigamino angeliuką Kalėdinei eglutei.