Mokyklos dovana 5–8 klasių puikiai besimokantiems mokiniams

2024 m. gegužės 22 d.

"Nemuno“ mokyklos dovana 5–8 klasių puikiai besimokantiems mokiniams – įspūdžių ir naujų žinių kupina išvyka į Kėdainius ir Krakes, įgyvendinant The Olga Lengyel Institute (TOLI) projektą „Stereotipai ir Realybė“!
Smalsūs nemuniečiai, kulniuodami Kėdainių senamiesčiu, domėjosi žydų gyvenimu įvairiuose miesteliuose, susipažino su skirtingais Lietuvos istorijos etapais bei Antrojo pasaulinio karo metu vykdytu holokaustu. Tuomet dalyvavo edukacijoje „Daugiakultūris Kėdainių kraštas“, „Štetlas ir tradicijos“, kur per įdomiai parengtas užduotis narpliojo specifinės žydų šventės – šabo – tradicijas ir papročius. Edukacijos metu mokiniai geriau pažino skirtingų kultūrų ir religijų žmones.


Apsilankę Krakių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje sužinojo apie Vatikano II susirinkimo Nostra Aetate dokumentą, atskleidusį, kad krikščionių šaknys yra judaizme.
Pažintį su žydų kulinarija ir kultūra tęsė edukacinėje programoje „Žydų kaimynystėje 150 metų: kodėl „žydiškai“ reiškia „atvirkščiai“? Čia kalbėta apie žydų ir lietuvių panašumus bei skirtumus. Nemuniečiai savo rankomis minkė, kočiojo ir pynė ritualinę žydišką duoną – chalą. O kol ši kepė, žaidė smagius žaidimus.
Iš Krakių išvažiavo kupini gerų emocijų ir pasižadėję kada nors dar būtinai sugrįžti